Word 2007: Difference between revisions

From Intelligent Materials and Systems Lab

No edit summary
No edit summary
 
Line 1: Line 1:
== Matemaatika keskkond ==
* Microsoft Word 2007 '''matemaatika keskkond''' on eelmiste versioonidega võrreldes tunduvalt paremaks muutunud, kuid ametlik HELP on väga piiratud. Pärast mõningat otsimist MS töötajate blogides, suutsin leida [http://www.unicode.org/notes/tn28/UTN28-PlainTextMath-v2.pdf dokumendi], mille alusel tundub kogu asi tehtud olema. See on kasulik nendele, kes ei viitsi hiirega vehkida, vaid eelistavad LaTeX sarnaste ASCII avaldistega matemaatilisi avaldisi kirja panna.
* Microsoft Word 2007 matemaatika keskkond on eelmiste versioonidega võrreldes tunduvalt paremaks muutunud, kuid ametlik HELP on väga piiratud. Pärast mõningat otsimist MS töötajate blogides, suutsin leida [http://www.unicode.org/notes/tn28/UTN28-PlainTextMath-v2.pdf dokumendi], mille alusel tundub kogu asi tehtud olema. See on kasulik nendele, kes ei viitsi hiirega vehkida, vaid eelistavad LaTeX sarnaste ASCII avaldistega matemaatilisi avaldisi kirja panna.
Tollest dokumendist 28-Aug-06 seisuga kohalik versioon [[Media:UTN28-PlainTextMath-v2.pdf|siin]].
Tollest dokumendist 28-Aug-06 seisuga kohalik versioon [[Media:UTN28-PlainTextMath-v2.pdf|siin]].


* Tundub, et ka edaspidi saab parimat abi just programmeerijate blogidest ja [http://blogs.msdn.com/murrays/ MURRAY blogi] on just üks sellistest.
* Tundub, et ka edaspidi saab '''parimat abi''' just programmeerijate blogidest ja [http://blogs.msdn.com/murrays/ MURRAY blogi] on just üks sellistest.
** veel üks: [http://blogs.msdn.com/microsoft_office_word]
** veel üks: [http://blogs.msdn.com/microsoft_office_word]


* Wordi redaktoris on siiski võimalik üla- ja alaindekseid kohakuti ajada (esimene variant parem, sest EQ väljadega on probleeme vanemate versioonidega ning kahjuks mitte kõik sinu kaasautorid ei ole uuemat Word'i endale installinud. [http://wordtips.vitalnews.com/Pages/T000508_Superscript_and_Subscript_at_the_Same_Place.html]). Kuid kui mingil põhjusel peaks põhiteksti fonti muutma, tuleb eelnevas lingis juttu olnud nihutatavate pikselite arvu korrigeerida.
* Wordi redaktoris on siiski võimalik '''üla- ja alaindekseid kohakuti ajada''' (esimene variant parem, sest EQ väljadega on probleeme vanemate versioonidega ning kahjuks mitte kõik sinu kaasautorid ei ole uuemat Word'i endale installinud. [http://wordtips.vitalnews.com/Pages/T000508_Superscript_and_Subscript_at_the_Same_Place.html]). Kuid kui mingil põhjusel peaks põhiteksti fonti muutma, tuleb eelnevas lingis juttu olnud nihutatavate pikselite arvu korrigeerida.
 
* Kes ei ole tubli ja usin käsitsi '''kirjanduse viiteid''' Wordi dokumenti kirjutama, võib uurida '''Zotero''' nimelist viidete manageri [http://www.zotero.org/]. Tema kaks head omadust on lühike viidete sisestamisele kuluv aeg (on integreeritud Firefox'ga) ning integratsioon MS Office Wordiga (Wordi installitakse plugin, mis suhtleb sinu Zotero andmebaasiga).

Latest revision as of 13:11, 12 September 2008

  • Microsoft Word 2007 matemaatika keskkond on eelmiste versioonidega võrreldes tunduvalt paremaks muutunud, kuid ametlik HELP on väga piiratud. Pärast mõningat otsimist MS töötajate blogides, suutsin leida dokumendi, mille alusel tundub kogu asi tehtud olema. See on kasulik nendele, kes ei viitsi hiirega vehkida, vaid eelistavad LaTeX sarnaste ASCII avaldistega matemaatilisi avaldisi kirja panna.

Tollest dokumendist 28-Aug-06 seisuga kohalik versioon siin.

  • Tundub, et ka edaspidi saab parimat abi just programmeerijate blogidest ja MURRAY blogi on just üks sellistest.
  • Wordi redaktoris on siiski võimalik üla- ja alaindekseid kohakuti ajada (esimene variant parem, sest EQ väljadega on probleeme vanemate versioonidega ning kahjuks mitte kõik sinu kaasautorid ei ole uuemat Word'i endale installinud. [2]). Kuid kui mingil põhjusel peaks põhiteksti fonti muutma, tuleb eelnevas lingis juttu olnud nihutatavate pikselite arvu korrigeerida.
  • Kes ei ole tubli ja usin käsitsi kirjanduse viiteid Wordi dokumenti kirjutama, võib uurida Zotero nimelist viidete manageri [3]. Tema kaks head omadust on lühike viidete sisestamisele kuluv aeg (on integreeritud Firefox'ga) ning integratsioon MS Office Wordiga (Wordi installitakse plugin, mis suhtleb sinu Zotero andmebaasiga).